KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10706023
*
nr 1070 6023
Jan Abramsson
(f. 1966), Sverige
Akvarell, Jan Abramsson (f. 1966), Fyrar, 30x14
Jan Abramsson, svensk bildkonstnär född 1966.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2016
kl 20:28:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 20:12:18
1
250 kr
20/11 10:01:48
2
150 kr
20/11 10:01:48
1
200 kr (Budbetjänt)
20/11 10:02:00
2
250 kr
20/11 10:02:00
1
250 kr (Budbetjänt)
20/11 10:02:50
2
300 kr
21/11 18:59:39
3
350 kr
21/11 20:23:31
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fyrar jan abramsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
*
Jan Abramsson
Jan Abramsson, svensk bildkonstnär född 1966.
Läs om budbetjänten
nr 1070 6023
Jan Abramsson
(f. 1966), Sverige
Akvarell, Jan Abramsson (f. 1966), Fyrar, 30x14
Jan Abramsson, svensk bildkonstnär född 1966.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 20:12:18 | 1 | 250 kr |
20/11 10:01:48 | 2 | 150 kr |
20/11 10:01:48 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
20/11 10:02:00 | 2 | 250 kr |
20/11 10:02:00 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
20/11 10:02:50 | 2 | 300 kr |
21/11 18:59:39 | 3 | 350 kr |
21/11 20:23:31 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fyrar jan abramsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25